21222324252627
28293031

16. červen 2024 18:54

Tři body ze Zaječova znamenají konečné šesté místo v tabulce

K poslednímu utkání sezóny odjížděla Čechie na Hořovicko znovu v improvizované sestavě, ale na rozdíl od Zaječova se nemusela strachovat o svoji existenci v okresním přeboru ... Do branky se navíc při absenci Merhouta a Eviaka musel postavit P. Dochtor, který ale svoji roli zvládl více než dobře.
Nový Jáchymov byl od úvodu zápasu aktivnější, domácí působili hodně zakřiknutě, a tak se rýsující nebezpečí stále častěji stěhovalo před zaječovské pokutové území. Po čtvrthodině hry po Paterově centru zakončoval pohotově, ale příliš slabě Hrdlička. Po chvilce vyslal Krákora na zteč s brankářem Zaječova kolmicí Morsteina a hostující kanonýr se zatím pouze zastřeloval... Ve 27. min. se stejná situace opakovala a Morstein po Krákorově uvolnění již proti Štěpánkovi chytrým „dloubákem" uspěl - 0:1. K vůbec první nebezpečné střelecké příležitosti se Zaječov dostal až po půlhodině hry, ale Šimůnkův pokus o dva metry minul branku hostů. Dochtor v brance Čechie se pak vyznamenal deset minut před přestávkou, když tváří v tvář vychytal na malém vápně domácího kapitána Koláře! Ideální příležitost zvýšit vedení měl dvě minuty před koncem první půle po rohovém kopu Patery hlavičkující Suchý, ale poloprázdnou branku minul.
Druhé dějství začal Zaječov o poznání lépe. Kolářova střela z 25 m našla připravného Dochtora, který ale kapituloval v 50. minutě. To se do míče na rohu šestnáctky parádně opřel Šimůnek a bombou Dochtora doslova propálil - 1:1. Domácí jako by se ale záchranářského bodu zalekli a po čase znovu vyklidili bitevní pole, kde převzala útočnou iniciativu opět Čechie. Domácí přežili před svojí brankou nebývalý závar v 55. min. po rohovém kopu Patery, pak pas Spurného převzal Morstein a Štěpánek jeho šanci zmařil pohotovým zákrokem. V 82. min. se po dlouhém výkopu Dochtora dostal míč nakonec až k Morsteinovi, který strhl vedení na stranu Čechie - 1:2. Tímto výsledkem i zápas skončil. Čechii posunul na šesté místo tabulky (42 bodů, skóre 76:69), zatímco pro Zaječov, s ohledem na ostatní výsledky posledního kola, znamená sestup do III. třídy ... Zisk tří bodů v Zaječově je o to cennější, protože na poslední výhru na jeho hřišti si už nevzpomínají ani ti nejstarší a největší novojáchymovští pamětníci ...

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE o víkendu 17.-18. srpna 2024 (dle rozlosování příští sezóny 2024/2025 - bude upřesněno po losovacím aktivu v Lochovicích - 18.7.2024)

Zaječov - ČECHIE Nový Jáchymov 1:2 (0:1)
Branky:
Morstein 2. Rozhodčí: J. Špicl - Chvojka, Vácha. ŽK: Patera, Adam, Hrdlička. Diváků: 70.
Sestava: P. Dochtor - M. Krákora, M. Suchý, L. Spurný, O. Pavlišta, V. Cimpa (46. D. Adam), T. Frydrych, J. Kudela (82. T. Kotek), L. Patera, M. Hrdlička, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý.