21222324252627
28293031

25. září 2024 20:03

Souboj bratrů pro Petra, Čechie přivezla z Cerhovic tři body

Kdo z příznivců Čechie nezavítal ve středu (25.9.) do Cerhovic k dohrávce 6. kola okresního přeboru, může litovat ...
Hráči Nového Jáchymova zde totiž podali výborný výkon, po kterém si z Hořovicka po zásluze odvezli tři body. K vidění byl navíc sourozenecký souboj, po kterém se mohl radovat o rok mladší Petr Dochtor před bratrem Michalem.
Oba soupeři upřednostnili útočnou hru a diváci se v Cerhovicích nenudili prakticky ani chvilku ... Po rychlé akci Morsteina a Spurného otevřel již v 8. min. skóre zápasu povedenou střelou z 23 metrů Frydrych - 0:1. Brzy následovala Paterova, gólmanem na roh sražená, střela z úhlu a bylo vidět, že novojáchymovské fotbalisty bude fotbal bavit. Čechie však příliš brzy zapomněla na zadní vrátka a domácí je za to tvrdě ztrestali. Ve 14. min. se dostal až příliš lacino k míči F. Čapek, který zblízka vyrovnal - 1:1. Hned za minutu se nebojácně do souboje s gólmanem Jonákem pustil Hrdlička, ale neuspěl. Hosté ale mohli opět jásat v minutě šestnácté. Morstein se zbavil svých strážců, vnikl do šestnáctky a z penaltové značky chladnokrevně zakončil - 1:2. Vedoucí gól hosty vyprovokoval k ještě větší aktivitě a k vidění bylo několik krásných fotbalových momentů. Spurného autové vhazování napálil s velkou chutí hrající Frydrych přímo z voleje a Jonák v brance musel proti této bombě prokázat svůj postřeh. Poté přesný centr Patery hlavičkoval Morstein z malého vápna jen těsně mimo branku Cerhovic. Obrovskou šanci měl ve 22. min. po nádherném Frydrychově uvolnění Morstein, který ale svůj únik z půlící čáry zakončil pouze střelou do Jonáka. Překonat domácího gólmana překvapivým pokusem pak zase zkoušel z 35 metrů Spurný, ale jeho balistické střele scházel pouhý metr. V době velkého náporu Čechie se na opačné straně hřiště nečekaně přihodil v její obraně druhý průšvih. Sluncem oslněný Krákora nechal ve 31. min. hlavičkovat Hegedüse a míč zapadl k zadní tyči Merhoutovy branky - 2:2. Ani druhé vyrovnání však s hosty nijak nezacloumalo, naopak. Do samostatného brejku vysunul Morsteina tentokrát Spurný, ale ani tentokrát hostující „sniper" ve svých kopačkách gólový náboj nenašel ... Čechie byla i nadále aktivnější a chtěla přidat třetí branku. Ve 37. min. se v zácpě uvnitř šestnáctky málem prosadil Hrdlička, ale nakonec neměl potřebné štěstí. V další minutě na prudkou Paterovu přihrávku ve skluzu na malém vápně nedosáhl Morstein. Pět minut před přestávkou měla Čechie další dobrou příležitost, jenže Spurný střelu za hranicí šestnáctky příliš uspěchal ... S přestávkovou remízou tak museli být určitě spokojenější domácí fotbalisté.
Ve druhém dějství začala Čechie náporem a odměněna byla prakticky okamžitě. Spurný přesným pasem vyslal na zteč Pateru, ten nasměroval svoji střelu sice do tyče, ale odražený míč si do branky nešťastně srazil domácí J. Čapek - 2:3 /47´/. Nadále se hrál svižný a bojovný fotbal a ten Čechii v Cerhovicích vyhovoval. Hosté neustále nacházeli skuliny v obraně domácích, nenudil se ani jejich brankář. Parádní akci předvedli Novojáchymovští v 51. min. po ose Frydrych - Morstein - Spurný, ale hostující kapitán ve vyložené šanci nechal vyniknout gólmana Jonáka. Záhy po Paterově akci ustál Morstein, představující pro Cerhovice největší nebezpečí, souboj se svými strážci, jenže neměl již potřebnou sílu na úspěšné zakončení. Cerhovice se po dlouhé době ozvaly v 61. min., ale hbitý Uvízl na připraveného Merhouta bombou z 20 metrů nevyzrál. Na opačné straně vzbudil pozornost Spurného trestný kop z úhlu, po němž míč jen těsně přelétl cerhovickou branku. Pak to zkoušel levačkou pohotově z dálky také Frydrych, který mířil také mimo tyče. Hosté si vše vynahradili v 71. minutě. Super akci začal Kroupa, míč se přes Morsteina a Frydrycha dostal až ke Spurnému, který zblízka nedal Jonákovi šanci - 2:4. Sympatické dvoubrankové vedení Čechii neuspalo. Hosté byli i nadále velice aktivní a dostávali se na dostřel branky soupeře. V 78. min. sklidil divácký potlesk brejk Spurného s Morsteinem, po kterém ale Patera gólmana Jonáka nedokázal prostřelit. Další útočnou akci Čechie táhl několik metrů Hrdlička, sílu na prudší zakončení už ale hostující mladíček nenašel. Velké štěstí měla Čechie v 82. min., kdy stoprocentní tutovku před opuštěnou brankou v tlačenici uvnitř malého vápna spálil F. Čapek. Na druhé straně měl z protiútoku další dobrou příležitost Spurný, ale mířil také mimo brankové tyče. Definitivní K.O. mohl po kiksu Hnízdila soupeři zasadit Morstein, který ale ani tento samostatný únik v gól neproměnil ... Čas domácím neúprosně ubíhal, přesto ještě měli šanci na to s výsledkem něco udělat. To by ale v 86. min. musel s trestným kopem těsně za hranicí šestnáctky F. Čapek naložit mnohem lépe. Pátý gól mohli hosté přidat ještě v poslední minutě zápasu, když po akci Morsteina s Paterou těsně minul branku Frydrych. To již hosty rozhodně mrzet nemuselo, protože si do Cerhovic přijeli pro zaslouženou výhru podpořenou dobrým výkonem celé sestavy.

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 29. září od 16:30 hodin v Hýskově. Přijeďte naše hráče povzbudit.

Cerhovice - ČECHIE Nový Jáchymov 2:4 (2:2)
Branky:
Frydrych, Morstein, Spurný, vlastní. Rozhodčí: A. Vlachopulos - Vodička, Čermáková. ŽK: Suchý. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - D. Kroupa, P. Dochtor, M. Suchý, M. Krákora, M. Hrdlička (89. J. Kudela), K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera, L. Spurný, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, O. Pavlišta. Další hráči připravení do hry: J. Novák.