21222324252627
28293031

30. září 2024 07:06

Čechii se v Hýskově bez Morsteina nedařilo

Čechie vyrazila do Hýskova bez Morsteina a už úvodní minuty naznačily, že jeho nepřítomnost bude na hřišti hodně znát. Zápas samotný navíc nezačal pro hosty vůbec radostně. Již v 6. min. obešel domácí Lhotka na velkém vápně gólmana Merhouta a do prázdné branky pohodlně skóroval - 1:0. Za pět minut se celá situace opakovala, ale na brankové čáře naštěstí v poslední chvíli zasáhl odkopem Krákora. Hosté se jen těžko dostávali k šestnáctce soupeře a průvan před hýskovskou brankou udělal až ve 21.  min. prudký centr Spurného, na který ovšem Pecha nedosáhl. Hned za minutu domácí jásali podruhé. Vysoký centr si uvnitř šestnáctky pohodlně zpracoval nikým neobsazený Lhotka a ani následně nikým neatakován se trefil přesně k tyči - 2:0. Hosté se vrátili zpět do hry ve 26. minutě. Frydrychův přetažený centr vrátil z brankové čáry obětavě zpět „do ohně" Suchý a Kroupa poslal z malého vápna míč pod břevno - 2:1. Domácí mohli přidat další gól ve 35. min., jenže třetí radost Lhotkovi nedopřál fantastickým zákrokem tváří v tvář Merhout! Jakkoliv hra působila do přestávky na oko jako vyrovnaná, Čechie měla problémy především s přesnou přihrávkou, zpracováním i krytím míče.
Hned v první minutě druhé půle domácí promarnili velkou šanci a litovat toho mohli po čtvrthodině hry. To na Frydrychův rohový kop zareagoval skvěle Suchý, jehož hlavička z malého vápna byla gólová - 2:2. Dlouho se ale hosté z vyrovnání neradovali. U postranní čáry vyrobil hrubku Odeesho Yaqo a následná Dóšova bomba do šibenice byla vskutku výstavní - 3:2. Čechie se sice nadále snažila, ale fotbalové krásy příliš mnoho nepředváděla. Nepřesnost byla hlavním nedělním atributem v její hře, a tak šancí na její straně bylo jako šafránu. V celkem dobré příležitosti se až v 73. min. ocitl po brejku Krákora, ale jeho bodlo mířilo vedle branky. Pojistku přidali domácí pět minut před koncem. Po faulu Merhouta uvnitř šestnáctky proměnil penaltu Tarhaj - 4:2. Frydrychův slalom minutu před koncem zakončený jeho střelou těsně nad branku už byl tím posledním, co Čechie v Hýskově v neděli předvedla a před dalším utkáním se tak musí co možná nejrychleji vypořádat se zaslouženou výhrou staronového účastníka okresního přeboru ...

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 6. října na domácím trávníku, když od 16:00 hodin přivítá Trubín. Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné. Přijďte naše hráče povzbudit.

Hýskov - ČECHIE Nový Jáchymov 4:2 (2:1)
Branky:
Kroupa, Suchý. Rozhodčí: Divilek - Žalud, Sova. ŽK: Suchý, Dochtor, Patera, Spurný, Odeesho Yaqo. Diváků: 90.
Sestava: Z. Merhout - D. Kroupa (57. M. Hrdlička), P. Dochtor, M. Suchý, M. Krákora, J. Odeesho Yaqo, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera, L. Spurný, M. Vlček (66. B. Rivadossi). Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, O. Pavlišta, M. Pelc, M. Plachý. Další hráči připravení do hry: J. Novák.