21222324252627
28293031

12. říjen 2024 20:34

V roli kata v nastaveném čase kapitán Spurný

Čechie vyrazila v sobotu do Všeradic autobusem a ještě před odjezdem z návsi ujistil řidič Vratislav Hrubý vedení klubu, že do vozu natankoval „tříbodovou" naftu... /klub tímto zároveň děkuje V. Hrubému za podporu/.
Ostatní již měli ve své moci samotní hráči. Do branky se při absenci Merhouta musel postavit Dochtor, který svoji náhradní roli opět splnil na výbornou. Domácí vstoupili do zápasu svižně a s nátlakovou hrou, která zpočátku dělala hostům velké problémy. V prvních deseti minutách tak Čechie přečkala před svojí brankou bez úhony dva závary, jeden gól v síti Čechie nebyl pro ofsajd uznán. Hra se poté opticky vyrovnala a na slibné příležitosti začala zadělávat také Čechie. Po Frydrychově uličce pálil z úhlu těsně vedle Morstein. Domácí opláceli tvrdou ranou T. Černého nad a vedení v zápase se ujali hned za chvilku. Od postranní čáry ve 20. min. zacentroval D. Černý a přestože míč nikdo netečoval, ten si našel u vzdálenější tyče cestu do sítě - 1:0. Všeradice byly při chuti a hned za minutu musel Dochtor vyrazit Andělův trestný kop na roh. D. Černý měl tzv. „nabito" i v dalším průběhu. Ve 25. min. Dochtor vyrazil jeho bombu z 22 m, další jeho dělovka z 18 m mířila jen těsně nad břevno. Na druhé straně domácí nejvíce trápil neúnavný všudybyl Frydrych, který také zadělal na vyrovnání. Právě po jeho nezištné přihrávce se nekompromisní střelou pod břevno prosadil Morstein - 1:1. Radost z průběžné remízy ale měli hosté pouze sedm minut. Ve 34. min. využil zaváhání Spurného ve středu hřiště J. Černý a přízemní střelou po krátkém sprintu znovu strhl vedení na stranu domácích - 2:1.
Paní Štěstěna políbila Novojáchymovské hned po přestávce, když V. Šebek ve vyložené šanci trefil levou tyč Dochtorovy svatyně. Domácí byli, stejně jako v první půli, také v úvodních minutách druhého dějství v tlaku a hosté se museli mít neustále na pozoru. Po zbytečném faulu Odeesho Yaqo měl skvělou příležitost z trestného kopu těsně za hranicí šestnáctky D. Černý, jenže jeho sražená střela, naštěstí pro hosty, branku minula. Pak měl tutovku na noze Anděl, avšak jeho pokus z malého vápna mířil vysoko nad branku. Otřepané přísloví „nedáš-dostaneš" tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Frydrychova prudká střela po hodině hry do branky sice neprošla, ale s chutí hrající Morstein s dorážkou nezaváhal - 2:2. Druhé vyrovnání domácí tým očividně zaskočilo. Všeradice nejvíce zlobily Spurného dlouhé pasy na Morsteina a rázem tak byla o poznání zaměstnanější obrana domácích. V 78. min. se uvnitř šestnáctky soupeře důrazem prosadil Kroupa a jeho střele z voleje scházely jen decimetry. Čechie se poprvé ujala vedení v 82. minutě. V ní se nejprve tvrdou ranou neprosadil Frydrych, jehož pokus na brankové čáře vyhlavičkoval J. Černý, vzápětí byl blízko gólu i hlavičkující Suchý. Radost hráčů v černém, zejména pak samotného střelce, tak naplno propukla vzápětí při premiérovém gólu Rivadossiho, na jehož hlavičku si sice Váca sáhl, ale míč nakonec se štěstím zapadl do levé šibenice - 2:3. Právě střídající Ital v barvách Čechie byl u dalšího důležitého momentu v utkání. Na rozbahněném trávníku totiž strávil necelou dvacetiminutovku a po svém druhém „žlutém" faulu spatřil zákonitě kartu červenou. Všeradice vrhly zbývající síly do útoku a vyrovnat dokázaly minutu před koncem řádné hrací doby. Výstavní trefou z 30 m do pravé šibenice se prezentoval Sýkora - 3:3. I přes bezprostřední zklamání by Čechie v tu chvíli určitě bod ze Všeradic „brala všemi deseti" ...  Vše nakonec dopadlo úplně jinak. Do poslední akce se v nastaveném čase stačil ještě zapojit i takticky vystřídaný Vlček a také on byl vzápětí svědkem faulu domácích, po kterém dostala Čechie ve vzdálenosti 23 m výhodu trestného kopu /po druhé ŽK vyloučen domácí Bábela/. V tu chvíli by bod jistě „braly" i Všeradice. Jenže ... V končící 92. min. bylo předem jasné, že trestný kop bude tím posledním, co se ve Všeradicích bude dít. Míč si postavil kapitán Spurný, který se stal pro domácí družinu neúprosným katem. Jeho přízemní střela za následného obrovského jásotu spoluhráčů, realizačního týmu i fanoušků skončila u pravé tyče Vácovy branky - 3:4. Zatímco v táboře domácích zavládlo hrobové ticho, na straně hostů se euforie přestěhovala i do autobusu. Ta vydržela až do Nového Jáchymova, přičemž řidič vyslyšel hlasité přání hráčů, když hned dvakrát v Berouně u Alberta a poté ještě jednou v Zahořanech objel dokola kruhový objezd 😊

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 20. října na domácím trávníku, když od 15:30 hodin přivítá ČL-U Beroun „B".
Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné. Přijďte naše hráče povzbudit.

Všeradice - ČECHIE Nový Jáchymov 3:4 (2:1)
Branky:
Morstein 2, Rivadossi, Spurný. Rozhodčí: Ehl - Závora, Bárta. ŽK: Kudela, Pecha, Odeesho Yaqo, Krákora, Rivadossi. ČK: 88´ Rivadossi. Diváků: 50.
Sestava: P. Dochtor - D. Kroupa, M. Suchý, L. Spurný, M. Krákora, J. Odeesho Yaqo, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera (90. M. Vlček), J. Kudela (70. B. Rivadossi), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, M. Plachý.