21222324252627
28293031

20. říjen 2024 18:17

Zdánlivě snadné vítězství také díky žalostné koncovce soupeře

Čechie měla při pohledu do Zápisu o utkání před sebou jediný cíl - proti mladičkému soupeři získat povinné a očekávané vítězství. To se nakonec v Novém Jáchymově také zrodilo, i když cesta k němu nebyla vůbec snadná. Mladý houževnatý soupeř totiž zahodil mnoho stoprocentních šancí a nedokázal tak potrestat někdy až příliš lajdáckou hru domácích.
Jako první vyzkoušel postřeh brankáře hostí Kroupa, ale Abrahám vyrazil míč na roh. Poté nabídl první tutovku hostům kiksem v rozehrávce Suchý, jenže Fišer ztroskotal na Merhoutovi. Následovala oboustranně nezáživná dvacetiminutovka, ze které se vymanila až individuální akce Frydrycha. Ten po několika svých zasekávačkách v pokutovém území soupeře dokázal i gólově zamířit - 1:0. Vzápětí Frydrych vybídl ke skórování prakticky na stejném místě také Morsteina, ten ale tutovkou pohrdl. Stejně dopadl za pár minut i Kroupa, kterého vybídl ke skórování Kudela. Když hradbu těl nepropálil z hranice šestnáctky záhy ani Spurný, stav zůstával i nadále chudý ... Na opačné straně se vřítil do další tutovky Holeček, ale v samostatném úniku branku přestřelil. Stav se znovu změnil až dvě minuty před přestávkou. To po zdlouhavém váhání spoluhráčů v šestnáctce soupeře nakonec došla trpělivost Pechovi, který konečně vystřelil a udělal dobře - 2:0.
Hned na začátku druhé půle nedokázal zúročit chybu domácí obrany kapitán hostů Kostrhún, který tváří v tvář Merhoutovi mířil nad branku. Hosté tak brzy dostali za trest další facku v podobě třetího gólu. Spurného pas nastartoval do brejku Pateru, který v přečíslení namísto přihrávky zvolil střelu po zemi k tyči - 3:0. Po hodině hry sklidil potlesk nejlepší hráč Čechie Frydrych, jenž prošel vším, co mu stálo v cestě a nevyšel mu až závěrečný lob, který se stal kořistí Abraháma. Hosté se i nadále snažili, ale gólově jim nebylo přáno. Smůlu měl mladíček Průša, jehož sražená střela jen těsně minula branku domácích. Po následném rohovém kopu domácí přečkali závar před vlastní brankou bez úhony a marně se znovu snažili dostat do herní pohody. V 65. min. nedotáhl do konce svůj slibně vyhlížející únik Morstein, když za záchrannou brzdu v poslední chvíli zatáhl skluzem Fišer. Za dvě minuty ale Morstein naservíroval z úhlu krásný centr na nabíhajícího Krákoru, který hlavičkou poslal míč odrazem od tyče do sítě - 4:0. Blízko alespoň čestného úspěchu pak byli hosté ještě několikrát. Merhout v 70. minutě skvěle vychytal Kostrhúna a pak během pěti minut spálil tři tutovky v řadě ještě Holeček! Dobré příležitosti měli v závěru zápasu i domácí. Nejprve mířil ze 17 m nad branku Pecha, pak sražená střela Kudely skončila na břevně soupeřovy branky a míč do ní nedokázal dopravit vzápětí ani z malého vápna Patera.
Čechie tak s posledním týmem tabulky získala „povinné" body, i když předvedenou hrou své příznivce rozhodně nijak nenadchla.

Další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 27. října od 10:15 hodin v Berouně „pod mostem" proti Cembritu. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - ČL-U Beroun B  4:0 (2:0)

Branky:
Frydrych, Pecha, Patera, Krákora. Rozhodčí: Kareš - Vácha, Franc. ŽK: Pecha, Krákora. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, L. Spurný (78. J. Novák), M. Suchý, J. Odeesho Yaqo, J. Kudela, T. Frydrych, K. Pecha (81. O. Pavlišta), L. Patera, D. Kroupa, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Pelc, M. Plachý, T. Cihelka, M. Hrdlička, B. Rivadossi, M. Král.